Budó je život i smrt...

Diskusní téma: Ninpó - téma (nejen) pro rok 2008

Datum: 05.05.2008

Vložil: Michal G.

Titulek: Re: Re: tok myšlenek začátečníka

Trápit se myšlenkou na to že bych byl dokonalý má člověk čas tak do 18 let, pak většinou pochopí - ti nezaslepení pochopí (nevím proč mi padlo do hlavy úsloví "kdo nebyl komunistou nebyl mladý") - že to vlastně nejde - ať jde o BU nebo třeba o hudbu... stále je se co učit, stále je se v čem zdokonalovat. Cesta je cílem. V tom mám jasno. Pocitově je cesta správná, jen mě stejně jako asi každého na té cestě sem tam napadne otázka a hledám odpovědi. V tom já si jasno bohužel asi nikdy neudělám - vždy budou otázky (jde o to nezůstat tím komunistou) a možná se mnou nebudeš souhlasit, ale vždy budou i otázky bez odpovědi, popřípadě s několika správnými odpověďmi. Ale to neznamená že odpověď si musím vždy vybrat, ujasnit si... popřípadě si ji vytvořit, pokud není.
Jen namátkou několik odpovědí na otázku co vlastně chci:
být dokonalým, být naplněný odkazem dávného fungujícího systému, být neporazitelným, dosáhnout technický stupeň, být "tvrdej", naučit se nebát, naučit se cítit, být jako ten z filmu, zdokonalovat se sán pro svoje potěšení, nebát se konečně že mě někdo nabije, lítat v černým kimonu s kuklou a tabama na nohách po lese a balit na to holky a mnoho dalších - každý ať si doplní tu svoji... jeje těch odpovědí je najednou hromada - najdu tam i vyloženě špatné, ale která je ta správná - ta co se jí prezentuji navenek? Nebo ta co o ní sním uvnitř. Nikdo ti samozřejmě navenek neřekne - učím se to abych mohl někoho zbouchat ale spíš něco o klidu v duši, vyrovnanosti, neútočení... jde spíš než o to si říct co vlastně chceš o to, nacházet a zdokonalovat tu cestu k odpovědi, kterou bych chtěl říct nakonec i navenek, tu odpověď zkvalitňovat. Začneš chodit proto že chceš někoho zbouchat a nakonec dospěješ (a hlavně přežiješ)... do důchodu :) Patnácti, osmnáctiletý mladík se vždy bude chtít poměřovat a frajeřit... to jsou hormony, ale mě už proboha není patnáct abych chtěl být nejlepší. (to sem se zase rozkecal, radši jdu spát)

Vyhledávání

Kontakt

Mirek Čermák, BCD, Shihan Tréninky v PRAZE 4 nebo 10 - KAŽDÉ PONDĚLÍ A STŘEDU, 19--21 h. V ÚTERÝ je další trénink Luboše Pokorného, na Praze 2.
Tréninky v LIBERCI - dle domluvy, zatím nárazově.
Tréninky v ŽELEZNÉM BRODĚ pod vedením Jana Michla dle domluvy - kontakt: 774 823 489, Jan Michl
Více viz sekce Tréninky
777 020 694